Karadeniz

Mençuna Şelalesi Gezisi

Türkiye turumuzun Artvin etabında Mençuna Şelalesi bizi en çok yoran yerlerden biriydi. Sırtımızda çantalarla geziyor olmamızın getirdiği tatlı bir yük bu bizim. Mençuna yolunda bizi otostopla aracına alan çift bu yolun zorlu olduğunu duyduklarını söylediler. İyi ki de duymuşlar. “Çantalarınızı araçta bırakın rahat rahat gezin” dediklerinde bu tavsiyeye kulak verdik ve sırt çantalarımızı araçta bıraktık. Yolun dörtte birlik bölümünde anladık ki o her biri 15 kiloluk çantaları araçta bırakmak harika bir kararmış.

Mençuna Yolu Videosu

Mençuna yolunda çektiğimiz yukarıdaki videoyu epeyce amatör olduğu için yayınlamayı düşünmüyorduk. Ancak web sitemize “Mençuna” yazısı yazmaya karar verince YouTube’a da atayım gitsin dedim. Hem bizden bir anı kalsın hem de yolun beni (Ümit) ne kadar zorladığını görün istedim. 17 yıl sigara içmenin beraberinde getirdiği bir takım tatsız olaylar işte. 3 yıl oldu sigarayı bırakalı. Sigara içtiğim zamanlara göre çok daha iyi durumdayım. Ama öyle bir yol ki şuan tek nefeste çıkabilir miyim o yolu inanın ki “evet çıkarım” diyemiyorum.

Siz de tavsiyelere kulak verin

Binnur’un terliğini koparıp, beni nefes nefese bırakan bu yolu mümkünse çok yaşlı bireylerle yürümeyin. Kronik sağlık sorunları olan bireylerle de aceleye getirmeden yürüyün. Sık sık dinlenin. Yanınızda mutlaka su bulundurun.

Mençuna Şelalesi yolu ne kadar sürüyor?

Videonun yaklaşık 18dk sürdüğünü fark etmişsinizdir. Üzgünüm ama o 18 dakika maalesef kırpılmış bir video. Arada yaptığımız  tüm dinlenmelerimizi o videodan çıkardık. Kabaca en aşağıdan şelaleye kadar olan yol için ortalama bir hızla birkaç mola vererek 30 dakika içinde çıkabilirsiniz.

 

Obiwan

Obiwan, henüz sahip olmadığımız Karavanımızın adı. Biz onu hiç tanımadan sevdik :) Bu arada evet. Adı Obi-Wan Kenobi 'den geliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu